• Uudised
Eesti Naabrivalve osaleb Koolirahu väljakuulutamisel
01.09.2006

Eesti Naabrivalve ühingu tegevjuht Tiina Ristmäe ja Koolivalve projektijuht Viivika Keksküla osalevad 1. septembril Tartus koolirahu väljakuulutamisel.

Koolirahu väljakuulutamine algab kell 15.45 Vanemuise teatri alumisest parklast rongkäiguga. Rongkäik lõpeb Raekoja platsil Koolirahu 2006 ametliku avamisega kell 16.00.

Kõiki koole ja noorte organisatsioone oodatakse osalema nii Koolirahu tseremoonial kui ka rongkäigus! Osalejad peavad kohale jõudmiseks leidma ise transpordi, üritused Raekoja platsil on tasuta.

Kaheksandat korda toimuval koolirahu väljakuulutamise tseremoonial sõlmivad haridus- ja teadusminister ning Eesti Õpilasesinduste Liidu juhatuse esimees koolirahulepingu, et ka 2006/2007. õppeaastal valitseks Eesti koolides töine ja sõbralik meeleolu ning õpilaste ja õpetajate koostöö tugineks teineteisemõistmisele ja usaldusele.

Ajakava

15.30 Rongkäik marsruudil Vanemuise parkla – Raekoja plats

16.00 Raekoja platsil muusikaline tervitus

16.10 Sõnavõtud (Haridus- ja teadusminister, Tartu linnapea, HO juhataja)

16.25 Koolirahu plakatite võistluse parimate väljakuulutamine ja autasustamine

16.30 Lepingu sõlmimise tseremoonia (Haridus- ja teadusministri ning Eesti Õpilasomavalitsuste Liidu esindaja vahel)

16.45 – 19.45 Programm noortelt noortele
- Tsirkusestuudio Fox
- Lastekaitse Liidu Sotsiaalteatri noorele
- Hetero tantsustuudio
- Tantsuetendus noorte probleemidest koos bändide ja luuletajate ja tantsijatega
- Laulustuudio Fa-Diees
- Koolinoorte moevõistluse MOEKE parimad
- Tantsustuudio Error
- Laura Põldvere
- Slide-Fifty

Informatsiooni koolikeskkonda toetavate tegevuste kohta saab Infotelgist. Lisaks paigaldatakse kesklinna Lastelinnak, kus leiavad tegevust nooremad koolijütsid.

Koolirahu väljakuulutamise tseremoonia raames avatakse ka Tartu kaubamajas näitus koolirahu plakatite konkursile laekunud töödest.

2006. aasta koolirahu projekti juhib noortekeskus Lille Maja. Koolirahu programmi on 1999 aastast alates Eesti Noorsootöö Keskuse koordineerida. Mitmete tegevusaastate jooksul on programmiga erinevate tegevuste näol liitunud MTÜ T.O.R.E. (Tugiõpilaste Oma Ring Eestis), Eesti Õpilasesinduste Liit, Lastekaitse Liit Eesti Politsei, Eesti Gaidide Liit, Euroopa Noored, Unicef, MTÜ Naabrivalve: koolivalve jpt.

Lisainfo:

Nino Feštšin
Koolirahu 2006 projektijuht
53427002
nino@lille.tartu.ee

Pille Luiga
telf.: 6380759
Pille.Luiga@entk.ee  

›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi