• Uudised
Kuritegevus Tallinnas ja Harjumaal väheneb
25.08.2006

Sel aastal on Tallinna ja Harjumaal toime pandud kuritegude arv võrreldes eelmise aasta esimese seitsme kuuga vähenenud. Tõusnud on kuritegude avastamise protsent.

Vähenemine on toimunud nii kõikide linnajagude kui ka peaaegu kõigi kuriteoliikide lõikes, teatas Põhja politseiprefektuur.

Kõige rohkem, veidi enam kui kahe tuhande võrra, on vähenenud varavastaste kuritegude arv. Seejuures on sõidukitest vargusi vähem ligi viiesaja võrra ning sõidukivargusi peaaegu poole võrra. Samuti on vähenenud isikuvastaste kuritegude arv.

Põhja prefekt Raivo Küüdi sõnul mõjutavad üldist turvatunnet kõige enam tänaval toime pandud vägivallakuriteod. “Igaühe turvalisuse tagamine on politsei põhiülesanne. Kui oma vara kaitseks saab inimene ise päris palju ära teha, siis avaliku korra tagamine on eelkõige politsei ülesanne. Seega on heameel tõdeda, et Tallinnas ja Harjumaal toime pandud röövimiste arv on neljandiku võrra vähenenud,” sõnas ta.

Samavõrra oluliseks üldise turvalisuse tagamisel hindab Küüt võitlust narkokuritegudega. “Narkosüüteod on tugevalt seotud varavastaste kuritegude arvuga, sest sageli pannakse vargusi toime narkootikumide ostmiseks vahendite hankimisel,” selgitab prefekt.

Suures koguses narkootiliste ja psühhotroopsete ainete käitlemisega seotud kuritegusid on registreeritud 170 ning avastatud 151.

›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi