• Uudised
Vabaduse väljakul toimub uimastiennetusüritus noortele
19.08.2005

Augusti viimasel pühapäeval, 28. augustil kell 16-19.30 leiab Vabaduse väljakul aset suur uimastiennetusüritus "Olen puhas. Elus ja ilus. Narkovaba", mille põhikorraldajaks on justiitsministeerium. Üritus on suunatud teismelistele ja noorematele, põhiliselt räägitakse uimastiennetusest, kiirabiarstid seletavad, kuidas narkouimas inimest ära tunda ja mida siis peale hakata; politsei, Tervise Arengu Instituut ja Eesti Seksuaaltervise Liit jagavad infot uimastite ja vastutustundetu seksuaalkäitumisega seotud ohtude kohta.

Samas on kohal ka Maanteeamet ja MTÜ Operation Lifesaver Estonia, kes räägivad lastele ohutust liiklemisest. Erinevaid võimalusi noorte vaba aja veetmiseks tutvustavad Kanutiaia ja Nõmme Noortemaja, klubi Riveta ning Tallinna Avatud Noortekeskus, kohal on sõjaväelased, kellelt saab teada, milline on sõduri elu. Ripsiku telgis saavad lapsed lahendada ristsõnu ja Falck klubi telgis mängida, Lastekaitse Liit toob kohale ronimisseina.

Caritase noorte- ja spordiklubi Keelutsoon õpetab huvilistele ju-jutsu võitluskunsti, näha saab noorte vangide narkoteemalisi joonistusi ja vanglas valmistatud esemeid.

Kommi saab Kalevi telgist ja jäätist Premialt, lisaks ka sebrakooki Hagari pagaritelt.

Kohal on ka tuletõrjeautod ning kiirabiauto, millega kõik huvilised tutvuda saavad ja nii tuletõrjujad kui kiirabitöötajad räägivad oma tööst. AS Kidde tutvustab koduseid tulekustutamisvahendeid ja MTÜ Eesti Naabrivalve oma koolivalve projekti. Saata saab ürituse postkaarti eritempliga!

Esinevad Nexus ja politseiorkestri bigbänd koos Tanel Padari ja Kaire Vilgatsiga. Üritust juhib Madis Malk. VAT teatri Foorumgrupp etendab ürituse põhiteemal etenduse "Öine juhtum"; külaline saab teada, mis on Live Action Role Play ehk LARP. Külaliste vahel toimub loosimine!

Olete kõik oodatud osalema! Ütleme üheskoos narkootikumidele EI!

Kristi Künnapas
Avalike suhete talitus
Justiitsministeerium
tel 6 208 118
mob 56 215672
kristi.kynnapas@just.ee  

›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi