• Uudised
Naabrivalve laieneb Tallinnas ja Viljandi maakonnas
15.03.2005

Teisipäeval, 15. märtsil kirjutatakse alla kahele heatahte lepingule uute naabrivalve sektorite moodustamiseks Tallinnas. Sektorid hakkavad tööle Kesklinnas Laulupeo tänaval asuvas kortermajas ning Nõmmel Uku tänava piirkonnas. Reedel laieneb naabrivalve aga mustamäel, kus Sütiste teel luuakse juba kolmandas kortermajas naabrivalve sektor.

Kolmapäeval allkirjastatakse Abja vallavalitsuses uue naabrivalve sektori leping. Tegemist on esimese sektoriga Viljandi maakonnas, mis on loodud väljaspool Viljandi linna.
Naabrivalve sektori moodustasid Penuja küla elanikud, kes soovivad oma kodukoha turvalisuse nimel ka ise midagi ära teha. Samuti tõhustab Naabrivalve sektori loomine koostööd politsei ja kohaliku omavalitsusega. Üheskoos tegutsedes muutub kuritegude sooritamine järjest raskemaks ning suureneb ka nende avastamise hulk.

Viimase aja politseistatistika näitab, et paljuski liiguvad kuriteod linnast maale. Seega on ka varem turvalisemat elu nautinud inimestel vaja hakata mõtlema oma vara ning iseenda kaitsmisele.

Loodavate sektoritega tõuseb naabrivalve sektorite arv Viljandi maakonnas 33-ni ning Eestis 245ni.

›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi