• Uudised
Pealinna Politsei palub linlastel olla valvsam
24.10.2003
Tallinnas on viimasel ajal sagenenud vargused meelelahutusasutustest ja spordihoonetest. Varaste meelispaikadeks on kontsertmajad, huvikeskused, spordihooned ja muud asutused, kus külastajad jätavad oma isiklikud asjad üldkasutatavasse ja kõigile ligipääsetavasse ruumi.

Tallinna politseiaseprefekt Kalle Klandorf sõnab, et iseäranis sagedased on sellised vargused spordihoonete ja huvikeskuste riietusruumides. "On keeruline kindlaks teha, kas treeningusaali riidehoidu sisenes tõeline harjutaja või halbade kavatsustega inimene," selgitab Klandorf varguse kerget toimepanekut.
Paljudes kohtades puuduvad lukustatavad kapid isiklike asjade hoidmiseks. Riidehoiu ukse lukustamine on problemaatiline külaliste pideva liikumise tõttu. Ohtu ei hinnata piisavalt tõsiseks ning ei vaevuta ust lukustama.

Lahendusena saab välja pakkuda selle, et inimesed saavad oma asjad jätta neile eraldatud lukustatavasse kappidesse. Viimase võimaluse puudumisel peaks korraldama tegevuse nii, et keegi seltskonnast saab jälgida riietusruumis toimuvat.
Politseile on suureks abiks, kui inimesed teadvustavad seda probleemi ning on oma vara suhtes hoolsamad.
›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi