• Uudised
Eesti Naabrivalve ja Riveta Spordiklubi sõlmivad koostöölepingu
16.04.2003
Riveta Spordiklubi president Tamo Vahemets ja Eesti Naabrivalve juhatuse esimees Tarmo Vaik allkirjastavad täna koostöölepingu.
Lepingu eesmärgiks on koostöö arendamine turvalisuse suurendamiseks koolides ja nende ümbruses.
Pooled propageerivad ühiselt turvalist elulaadi Tallinna koolides ja õpilaste hulgas.
Lisaks puudutab leping ka Koolivalve projektis osalejatele enesekaitse treeningute korraldamist.

“Riveta ei õpeta noortele ainult vehkimist ja võitlemist, enamik treeningutest on teooria,” ütles koolivalve projektijuht Tiina Liibert.
Riveta tutvustab oma koduleheküljel Wing Tsuni kui võitluskunsti, mis on “tõeline võimalus edukaks enesekaitseks nõrgematele inimestele, eriti naistele”.

Esimese treeningrühma moodustavad 15-–18-aastased Sikupilli keskkooli, Lasnamäe üldgümnaasiumi ja Pääsküla gümnaasiumi õpilased.
Leping Rivetaga on tähtajatu, seega saavad edaspidi võimaluse võitluskunstiga tutvust teha ka teised koolivalves osalevad õpilased.
Praegu on koolivalvega liitunud kaheksa kooli, koolimajades ja seal ümber toimuval hoiab silma peal 70–80 õpilast.
Koolivalve õpilased on läbinud Falcki enesekaitse ja esmaabikoolituse, õppinud kriisiolukorras käitumist, külastanud Tartu vanglat ja sõjakooli, politseikoerte treeningkeskust ja Põhja-Tallinna politseiosakonda. Viimati kuulasid õpilased tervishoiumuuseumis loengut suitsu, alkoholi ja narkootikumide kahjulikkusest.
Sel neljapäeval lähevad koolivalve õpilased Männiku lasketiiru, et teha tutvust tulirelvadega.
Projektijuhi sõnul on valve liitunud koolides hästi käima läinud. “Õpilased on rääkinud suitsetamiskohtadest kooli sees, mida õpetajad ei teadnud. On räägitud, kuidas vahetundide ajal salaja napsu võetakse,” ütles Liibert.
“Ühes koolis tuli välja, et keskkooli viimaste klasside õpilased suitsetavad pärast tunde kanepit,” lisas ta.
Samuti on koolivalvurite abiga selgunud, et vargustele ei pöörata koolides enam eriti tähelepanu.
“Kui lapsevanem ei nõua, siis kool varguse uurimist politseilt ei palu, isegi kui õpilased varast teavad. Jääb mulje, et kool tahab mainet hoida,” märkis ta.

Vaata ka
• www.riveta.ee
›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi