• Uudised
Valvas naaber aitas röövleid tabada
15.01.2003
Teisipäeva õhtul tabas Tartu politseipatrull kaks poisikest, keda kahtlustatakse röövimises. Kuriteost teatas ja andis politseile teada naaber, kes oli kuulnud appikarjeid.

Kinni peeti Narva noorukid vanuses 13 ja 14. Kannatanu oli poisid ise oma korterisse lasknud ja neid toitnud.

Kell 20.50 helistas Kaunase puiestee suurmajast valvas tartlane, et naaberkorteris elav vana naine karjub appi.

Kiiresti saabunud patrullile teatas tubli naaber, et oli näinud kahte tumedas rõivas poissi. Kahtlustatavad tabati sündmuskoha vahetus läheduses.

Korteris olnud naisele (63) oli peksmisega tekitatud palju põrutusi ja verevalumeid. Haiglaravi ta meedikute kinnitusel siiski ei vaja. Peksmiseks olid röövijad lisaks rusikatele ja jalgadele kasutanud metallist
jalutuskeppi, mis oli kõveraks paindunud ning purunenud. Kahtlustatavatelt saadi kätte üle 10 000 krooni sularaha ja valuutat ning mobiiltelefon, mis väidetavalt on kannatanult röövitud.

Kannatanu sõnul palunud kehva väljanägemisega poisikesed temalt süüa. Ohver lasknud noorukid pahaaimamatult korterisse ja söötnud neil kõhud täis.

Seejärel tunginud noorukid talle kallale ja hakanud peksma, nõudes raha. Naine ütleski, kus ta oma sääste hoiab. Ainult tubli naabri õigeaegne teade võimaldas kuriteo tõkestada ja kiiresti avastada.

Tabatud Dmitri (14) ja Pavel (13) on pärit Narvast. Menetlusega selgitatakse muuhulgas, miks nad Tartusse tulid ning millega tegelesid. Grupi poolt toime pandud röövimise eest näeb seadus ette kuue- kuni viieteistaastase vangistuse.

Pavel vabaneb tõenäoliselt vastutusest, sest ta pole jõudnud kriminaalvastutuse ikka.
›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi