• Uudised
Tallinnas varastati korteritest vähem
30.12.2002
Tallinnas pandi tänavu 11 kuuga toime 442 korterivargust vähem kui eelmisel aastal samal ajal ning ka autodest varastati 328 korra võrra vähem, teatas Tallinna politseiprefektuur.

Kõige rohkem vähenesid korterivargused Põhja-Tallinnas (13,1 protsenti), Kesklinnas (11,4 protsenti), Lõuna-Tallinnas (11,7 protsenti) ning kõige vähem Ida-Tallinnas (8,4 protsenti).

Tallinna aseprefekti Kalle Klandorfi sõnul on nende kuriteoliikide vähenemise taga politseinike töö paranemine, suurenenud tehnilised võimalused ning tihedam koostöö elanikkonnaga.

“Inimesed on hakanud politseiga rohkem koostööd tegema,” ütles Klandorf. “Naabrivalve töötab ning oma vara palgatakse kaitsma turvafirmad.”

Klandorf lisas, et jälitustööga on politseil õnnestunud tabada kolm grupeeringut, kelle arvel on kokku 30-40 korterivargust.

Samuti on politsei kaardistanud ja hoiab silma peal varastatud asjade müügivõrgul, mille tõttu on kurjategijatel varastatud kaupa väga raske turustada.

Klandorf pani inimestele südamele, et nad teataksid politseile igast kahtlasest juhtumist, millest võib olla suur abi kurjategijate tabamiseks. “Politseile võib igasugune vihje olla niidiotsaks,” ütles Klandorf.

›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi