• Uudised
Bussijuht päästis naise röövlite käest
17.12.2002
Tallinna autobussikoondise viienda liini bussijuht päästis laupäeva varahommikul noore naise kahe kotiröövli käest.

“Kell võis olla kuskil pool kuus hommikul. Olin oma esimesel ringil ja seisin Uus-Sadama peatuses, kui nägin, et mingi kaak rebib bussi tagumise ukse juures nooremapoolse naise käest käekotti jõuga ära,” kirjeldas Andrei (36).

Tõelise džentelmenina tõmbas ta bussile käsipiduri peale ja hüppas kabiinist välja naisele appi. Pätt oli selleks hetkeks naise juba pikali tõmmanud ning punus koos käekotiga mööda teed Kadrioru poole. Bussijuht talle järele.

“Järsku kuulsin selja tagant sammude müdinat. Vaatasin üle õla tagasi ja sain aru, et pätte on tegelikult hoopis kaks,” rääkis Andrei. Hirmu ta enda sõnul siiski ei tundnud ning ega kaagid eriti vastu ka ei hakanud. “Olin nii vihane, et ei olnud aega hirmu tunda,” nentis mees ise.

Kuna esimene pätt naiselt röövitud käekotist loobuda ei tahtnud, pidi bussijuht talle veidi õpetust andma. “Politseid kutsuma ei hakanud. Ei tulnud nagu meeldegi ja ega ma ei oleks vist suutnud neid tegelasi nii kaua kinni ka hoida,” arvas bussijuht.

Naine sai koti tagasi, kuid oli ilmselgelt šokis ja selle bussi peale enam ei läinud.

Kotivargad olid Andrei sõnul noored vene keelt kõnelevad mehed. Autobussikoondise pressiesindaja Sirje Rohti sõnul sai firma oma töötaja vaprast käitumisest kuulda alles esmaspäeva hommikul, kui mitu sündmust pealt näinud inimest neile helistasid ja juhti tänada soovisid.

“Andrei on meil bussijuhina töötanud juba 13 aastat ja on igati tubli inimene. Usun, et selle teo eest määrab meie juhtkond talle küll preemia,” ennustas Roht.

Eesti Naabrivalve ühing tänab julget bussijuhti ja loodame, et just sellised kangelasteod saavad peatselt täiesti tavaliseks.
Usume, et nii ohver, tööandja kui ka kõik kaaskodanikud oskavad hinnata selliseid inimesi.
Turvalist jõuluaega!
›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi