• Uudised
Pertelson tabas varga
28.11.2002
Judoka Indrek Pertelsoni vara himustanud pikanäpumees poleks ilmselt iial tema majja tungimist ette võtnud, kui oleks teadnud, et tema vastu astub visa sportlasehingega mees ja endine eriüksuslane. Kahetunnise tagaajamise järel leidis Pertelson kleenukese varga, kes taipas isegi, et vastupanu on mõttetu.

Öine tagaajamine Sakus algas teisipäeva varahommikul kella nelja ajal, kui endine Euroopa judomeister ärkas majas tööle hakanud signalisatsiooni peale üles. Varas oli lõhkunud plastikakna hinged ja jõudnud majja tungida, kuid pidi signalisatsiooni tõttu napid kümmekond sekundit hiljem põgenema.

“Jõudsin vaid näha, kuidas lühikest kasvu ja spordiriietes mees üle aia minema lippas,” ütles Pertelson Eesti Päevalehele.

Varem politsei eriüksuses K töötanud sportlane kutsus kohale politseipatrulli, kellega koos hakati varast jälitama mööda lumele jäänud jälgi. “Vargal oli meie ees 5–10-minutine edu,” ütles Pertelson. “Läksime talle rahulikult järele, kuid Saku asula sees kaotasime jäljed.”

Varas sattus kogemata Pertelsoni peale.
Judoka sõnul olid nad selleks ajaks varast mööda padrikuid ja põlde taga ajanud poolteist tundi ja kõndinud maha kolm-neli kilomeetrit. Pärast jälje kaotamist läks Pertelson politseinikust lahku ja suundus Nurme tänavale.

“Kuna olin läbimärg, siis oli mul päris külm. Seisin seal ja mõtlesin, et kuhu varas minna võis,” lausus Pertelson. “Ühel hetkel jalutas minu suunas rahulikult üks mees, kellel oli arvutikott üle õla. Mõtlesin, et lähen ja küsin ega ta pole midagi näinud.”

“Vaatasin, et välimus ja riietus sobivad vargaga ja küsisin, et kas ta räägib eesti keelt ja kuhu läheb,” rääkis judoka. “Mees näitas võtmeid ja vastas vene keeles, et võtab auto ning sõidab linna.”

Vastu polnud mõtet hakata.
Seejärel kamandas sportlane öise jalutaja põlvili ja käskis näidata jalanõu mustrit. “Kui nägin, et tossu muster klapib, surusin ta pikali,” kirjeldas üle 100 kilo kaaluv Pertelson. “Mees oli 160 sentimeetrit pikk ja heal juhul kaalus 60 kilo, nii et ega ta suurt vastu hakanud.”
Varga kotist avastas Pertelson uue Hewlett Packardi sülearvuti.

Politsei selgitas, et kinnipeetu oli Valentin (26), kes pärast mitmeaastast vangistust vabanes septembri keskel. “Ta on karistatud varguste ja auto ärandamise eest,” ütles Harju politsei pressiesindaja Urmas Krull.

Politsei peab tõenäoliseks, et samal ööl käis mees Sakus sees neljas majas.
›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi