• Uudised
Nõmmel asuvas naabrivalve sektoris tabati autokratid
03.09.2002
Edasi läks kõik, nagu heas politseifilmis: oli info, et pätid liiguvad Kalda ja Õitse tänava suunas. Kalda tänaval märkasidki valvsad naabrid ühte poissi seismas tee servas ja kiikamas aeda. Peatudes seal märkasid naabrid aias olevat veel kahte kahtlast poissi, kes kohe teatasid, et on omas aias. Kuid nende õnnetuseks möirgas tagumise maja naaber, et mida te poisid võõras aias teete. Siis oli asi kindel.
Peale lühikest tagaajamist nabis sektori vanem ühe kohe kinni, jättis selle teiste kätte ja punus ka teisele jooksikule järele, kelle siis ühe aia pealt maa peale tagasi toimetas. Mõlemad nagad pisteti pikali ja käed selja peale ning helistati politseile, kes jõudis paari kolme minutiga kohale. Pätid anti politseile üle ning selgus, et samad pätipoisid olid seal lähiümbruses ka varem pahandust tegemas nähtud (kasvuhoone klaasi puruks viskamine, aedadest vargused).
Loodetavasti annab see sündmus selge signaali teatud kriminogeensele grupile, et kohtades, kus on loodud naabrivalve sektorid, ei ole mõtet oma pahategusid sooritada, kuna oht vahele jääda on vägagi suur.
Sektori vanema sõnul on esimene võit kuritegevuse vastu naabrivalve sektoris tõsiselt magus ja hea. Tähelepanelikud naabrid on lubanud võidelda lõpuni iga sellise vaenuliku akti vastu. Lisaks soovivad nad algatada ka naabrivalve patrulli.
›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi