• Uudised
Politseipatrull tabas vaibavarguses kahtlutatava tänu tähelepanelikule naabrile
08.08.2002
Mehe sõnul oli ta näinud, kuidas veidi aja eest olid kaks isikut läinud ühte Vabaduse puiesteel asuva eramaja hoovi ja naasnud sealt peatselt mingi suuremõõtmelise asjaga, mis võib olla varastatud. Helistaja sõnul oli ta meestele Palli tänavale suundunud meestele järgnenud ning nendega vestelda püüdnud, kuid võimalikud kurjategijad olid seepeale varastatud asja maha visanud ning üks neist oli põgenema pääsenud.

Väljakutset teenindama sõitnud patrullpolitseinikud tabasid ühe tõenöoliselt varguses osalenud mehe Palli tänaval ja toimetasid ta Lõuna Politseiosakonda, kus selgus, et tegemist on varem varguste eest vanglakaristust kandnud tallinlase Priiduga (s 1973). Mees väitis, et ta ei tea vaiba varastamisest midagi. “Olin lihtsalt valel ajal vales kohas. Kes see teine mees oli, seda ma ei tea. Sattusime kogemata kõrvuti kõndima,” väitis kinnipeetu politseinikele.

Vestluse käigus selgus siiski, et Priit ja põgenenud, hetkel veel kindlakstegemisel olev isik olid samal ööl hiilinud ühte Vabduse puiesteel asuva eramaja hoovi ning võtnud sealt lahkudes kaasa ühe vaiba. Politseinikud tagastasid varastatud eseme, mis kannatanu sõnul maksis 640.- krooni, selle õigele omanikule.

Priidu tegevuse lähemaks uurimiseks alustasid Lõuna Politseiosakonna kriminaaltalituse politseinikud kriminaalmenetlust Kriminaalkoodeksi paragrahvi järgi, mis käsitleb salajast vargust. Kohtus süüdimõistmise korral võib Priitu oodata kas rahatrahv või vabadusekaotus kuni kuue aastani.

Tallinna Politseiprefektuur tänab meest, tänu kellele tabati varguskatses kahtlustatav Priit.
›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi