• Uudised
Täna luuakse Pirital esimene, Viimsis teine ning Kristiines juba viies naabrivalve sektor
05.06.2002
Kuigi Pirital niiöelda mitteametlik naabrivalve toimib paljudes kohtades, otsustasid Lodjapuu tänava naabrid ka ametliku lepingu sõlmida, et paremat koostööd teha nii linnaosavalitsuse kui ka politseiga.
Kuna Tallinnas ei tunne 90% elanikest oma konstaablit, on naabrivalve sektori loomine üks võimalustest politseiga lähemad suhted luua ning sellega mõlemapoolset koostööd parandada.
Lepingule kirjutavad alla loodava sektori vanem Arvo Uukkivi, Pirita linnaosavanem Ülle Rajasalu, Ida Politseiosakonna ülemkomissar Tarvo Ingerainen ja MTÜ Eesti Naabrivalve juhatuse esimees Tarmo Vaik.
Kell 13.30. toimub Viimsi vallavalitsuses Pringi küla naabrivalve sektori asutamine. Ka seal tuli initsiatiiv elanike poolt, kes soovivad ise oma turvalisuse eest hea seista ning turvatunde suurendamisel koostööd teha politsei ja vallavalitsusega. Sektoriga on liitunud 43 maja. Esimene sektor Viimsi vallas loodi eelmise aasta 8-ndal märtsil Randvere külas asuvas suvilate rajoonis. Peale sektori loomist on vargad sellest piirkonnast eemale hoidnud.
Kell 14.30. allkirjastatakse juba viienda sektori asutamise leping Kristiine linnaosas. Loodav sektor hõlmab eramaju Käo tänava piirkonnas. Seni oli Kristiines loodud kolm sektorit kortermajades ning üks eramute rajoonis. Elanikud loodavad lepingust tulu lisaks otsese turvalisuse suurenemisele ka elukeskkonna parandamise näol.
›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi