• Uudised
Naabrivalve toimib ka Lasnamäel!
30.05.2002
Paari minutiga jõudsid nii patrullpolitseinikud kui kriminaalpolitseinikud sündmuskohale ning pidasid kinni kaks võõra ukse taga askeldavat meest, kelles politseinikud tundsid ära neile juba varasemast ajast oma kriminaalsete tegude tõttu tuttava 30-aastase Aleksandri ja 25-aastase Sergei. Kolmandal mehel õnnestus küll põgeneda, kuid politseinikud loodavad ta peagi tabada. Mundris politseinikke mööda koridori lähenemas nähes ütles Aleksander imestunult-pettunult: “Kas te lehti ei loe? Te peate ju hoopis Saku Suurhalli juures valves olema?!”

Võõra korteri ukse taga olemist põhjendas varem varavastaste kuritegude eest korduvalt karistatud Aleksander politseinikele järgmiselt:”Tulime ühele naisele külla. Me ta nime küll ei tea, aga ta pidi selles majas elama ja nii me teda siin otsime.” Kuritegelikke kavatsusi eitasid nii Aleksander kui Sergei kategooriliselt.

Kuna tegemist on meestega, kes on endale juba pikemat aega korterivargustega elatist teeninud, toimetati mehed osakonda ja taotleti kohtult luba nende vahi alla võtmiseks. Sergei suhtes pikendati sanktsiooni esialgu kümneks päevaks. Aleksander aga väitis, et tal palju tervislikke probleeme ja vahi all pidamine mõjuks talle hävitavalt. Seetõttu pikendatakse Aleksandri vahi all pidamist kahe päeva kaupa.

Kõigi kolme varguskatse toimepanemises kahtlustatava tegevuse lähemaks uurimiseks alustasid Ida Politseiosakonna kriminaalpolitseinikud kriminaalmenetlust.
›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi