• Uudised
Vargad tabati tänu valvsale kaaslinlasele
29.01.2002
Sündmuskohale jõudnud politseiametnikud märkasid, et nimetatud tänaval asuva hoone ühe esimesel korrusel paikneva korteri aken oli lõhutud ning selle alla oli asetatud redel.

Üks patrullis olnud politseiametnikest jäi katkise klaasiga akna juurde valvama ning teine politseiametnik helistas samal ajal uksekella. Akna juurde jäänud politseiametnik märkas, et keegi tundmatu mees vaatas läbi lõhutud klaasi välja, kuid politseinikku nähes eemaldus kiirelt vaateväljast.

Politseiametnik sisenes mööda redelit ronides akna kaudu tuppa ning nägi, kuidas hetk tagasi aknast välja vaadanud mees hüppas korteri hoovipoolsest aknast välja ning teine samal ajal korteris viibinud mees püüdis kiirustades kraanikausi alla peituda.

Lõhutud akna kaudu korterisse sisenenud politseiametnik hüüdis patrullikaaslasele, et üks kahtlustatavatest põgenes hoovipoolse akna kaudu. Väljas olnud politseiametnik märkas jooksvat meest, kes peatumiskäsule ei reageerinud. Politseiametnik järgnes põgenejale ning tabas mehe sama maja ees.

Korteris valitses suur segadus. Mitmed esemed, sh näiteks teler, muusikakeskus ja tolmuimeja, olid välja viimiseks katkise klaasiga akna all olevale voodile pandud. Ühe varguskatses kahtlustatava taskust leidsid politseiametnikud nii teleri kui muusikakeskuse puldid.

Patrullis olnud politseiametnikud toimetasid mõlemad mehed Kesklinna Politseiosakonda, kus selgus, et tegemist on Urmo (s 1969) ja Janekiga (s 1978). Meeste tegevuse lähemaks uurimiseks alustati kriminaalmenetlust.
›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi