• Uudised
Viimsi naabrivalve sektorite arv suurenes kümnele
15.08.2007

Tänavune rukkimaarjapäev 15. august 2007 oli Viimsi naabrivalve liikumisele juubeli hõnguline, nimelt sõlmisid Viimsi abivallavanem Jan Trei, Ida politseiosakonna komissar Tarvo Ingerainen, MTÜ Eesti Naabrivalve tegevjuht Tiina Ristmäe ja Pärnamäe naabrivalve sektori vanem Jaana Lõhmus naabrivalve lepingu, mis on Viimsi vallas arvult kümnes. Uue naabrivalve sektori loomine Viimsis oli tähtpäevaks ka Harjumaa naabrivalve liikumisele, tähistades 75-da sektori loomist Harjumaal.

Pärnamäe naabrivalve sektori vanema Jaana Lõhmuse sõnul tekkis huvi naabrivalve organiseerimise vastu juba eelmisel aastal ning siis sai ühendust võetud naabrivalve projektijuhi Erik Niinemaaga, kes käis koha peal naabrivalve põhimõtteid tutvustamas ja andis nõu kuidas naabrivalvet organiseerida. Kuivõrd tegemist oli uue elamu piirkonnaga Väike-Kaare ja Kesk-Kaare teel ning osa majade ehitustest veel pooleli, siis võttis naabrivalve oragniseerimine aega. Praeguseks on elanikud end oma uutesse kodudesse sisse seadnud, ühinenud naabrivalvesse ning moodustanud Pärnamäe naabrivalve sektori.

Naabrivalve eesmärgiks on kuritegevuse ennetamine ja osapoolte koostöö nimetatud eesmärkide saavutamiseks. Naabrivalve sektori moodustamine annab oma kodukoha turvalisusest huvitatud elanikele võimaluse organiseeruda ning teha aktiivset koostööd nii kohaliku politsei kui valla ametnikega kuritegude ennetamisel. Naabrivalve organiseerimiseks oma kodukohas ning uute naabrivalve sektorite moodustamiseks on oodatud kõik huvilised. Informatsiooni naabrivalve kohta saab Harjumaa projektijuht Erik Niinemaalt helistades telefonil 52 76965 või saates e-kirja erik@naabrivalve.ee. Samuti naabrivalve kodulehelt aadressil www.naabrivalve.ee

Teate edastas:

Erik Niinemaa  

›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi