• Uudised
Liiklusohutuskampaania turvavöö kasutamise suurendamiseks!
22.03.2007

“Kinnita turvavöö – et elama ei jääks vaid unistus…”

Liiklusõnnetuste tagajärgede raskusastme vähendamise kohapealt on turvavöö ja laste sõidutamisel turvavarustuse kasutamine ohutu sõidukiiruse valikuga seonduva temaatika järel oma olulisuselt teisel kohal.

Kuid turvavööd ei kasutata kahjuks rahuldaval määral. Eriti auto tagaistmel sõites ja laste kinnitamisel. 2006. aastal läbiviidud uuringute järgi on turvavöö kasutamine paraku isegi langenud ning seda vaatamata igaaastastele vastavateemalistele kampaaniatele. Samas on 2006. aastal suurenenud liiklusõnnetustes hukkunute arv, mis teelt väljasõidu tagajärjel asetleidnud õnnetuste puhul viitab turvavöö kinnitamata jätmisele.

Kampaania idee on üles ehitatud noortele sümpaatsete inimeste kujutamisele, kellel on unistused, mõtted, eesmärgid oma elus. Kuid need võivad väga ootamatult puruneda – näiliselt tühiseima põhjuse, lahti jäetud turvavöö tõttu… See lugu on märtsikuu jooksul eetris nii tele- kui raadiokanalites, eesti ja venekeelsena. Turvavöö kinnitamist tuletavad autosolijatele meelde linnatänavate ja maanteede äärde paigaldatud samas võtmes kujundatud plakatid, kampaania teemade juurde viivad bannerid mitmetelt internetiportaalidelt: “Kinnita turvavöö – et elama ei jääks vaid unistus…”

›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi