• Uudised
Koolitüdruk päästis vana naise uppumisest
20.07.2006

Teisipäeva õhtupoolikul päästis 16-aastane koolitüdruk Kadi Piirsalu uppumissurmast 73-aastase naise. Vana naise uppumist nägid pealt paljud teisedki, kuid ainukesena appi sööstis Kadi.

"Olin kodus, vaatasin telerit. Nägin, et inimene on vees, ainult käed paistavad. Isa küsis mult päästeteenistuse numbrit. Enne kui aru sain, olin juba rinnuni vees," räägib Kadi Eesti Päevalehele. Kadi sõnul oli rannas veel inimesi, kuid tema oli ainuke, kes appi tõttas. "Jooksin lühikeste pükste ja kodupluusi väel vette. Kui kõhuni vees olin, tekkis hirm enda elu pärast. Lained olid suured ja käisid üle pea."

"Vahepeal tundus mulle, et ma võin ise ära uppuda, sest naine oli minust tunduvalt suurem ja lained olid väga kõrged. Süda peksis ikka meeletult, alguses kartsin, et ei jõua temani, pärast, et ei saa tagasi kaldale."

Kadi sõnul kaotas naine, Eena Kallas vees teadvuse ning oksendas vees ja ka kaldal. "Vahepeal kaotasin mammi ära, kuid siis püüdsin uuest kinni. Kuidagi õnnestus kättpidi lohistades ranna poole liikuda, siis tuli isa ka appi." Kaldal ootas neid naabrist arst.  

"Ma ei ole temaga veel rääkinud, kuid ma kindlasti teen seda," ütleb Eena ise. "Ma lihtsalt pean teda tänama. Ilma temata poleks mind siin telefonis teiega rääkimas. Ma ei ole võimeline sellest rääkima. See on kõik nii uus ja valus. Ma pean seda veel analüüsima. Ma ei ole sellest lastelastelegi veel rääkida jõudnud."

Eena sõbrannale tundus kaldalt, et Eena ujub. Veel oli nendega abielupaar Luule ja Vello, kellele tundus samuti, et kätega vehkimine on lihtsalt lainetes hullamine.

›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi