• Uudised
Kogupereüritus “KODUPAIK TURVALISEKS”
28.04.2003
1.mail Nõmme Spordikeskuses, Külmallika 15 A, algus kell 12.00

Üritus toimub kolmandat korda, varem nimetuse all “Alati Teiega”. Ürituse algatas Tallinna Politseiprefektuuri Lõuna Politseiosakond Eesti-Hollandi politsei kogukonnale suunatud politseitegevuse ühisprojekti raames 2001.aastal.

Tänavu on korraldajate ring oluliselt laienenud: peale ürituse algataja - Tallinna Pp Lõuna Politseiosakonna ka Politseiamet, Nõmme Linnaosa Valitsus, MTÜ Turvaline Nõmme, MTÜ Eesti Naabrivalve, Justiitsministeerium.

Üritust rahastavad projektipõhiselt Politseiamet, MTÜ Eesti Naabrivalve ja Nõmme Linnaosa Valitsus.

Koguperepäeval jätkub tegevust nii suurtele kui ka väikestele. Jõustruktuurid ( politsei, päästeteenistused, Kaitseliit, abipolitseinikud) ja teised turvalisuse suurendamiseks võimalusi omavad institutsioonid ( naabrivalve, spordiklubid jt) tutvustavad oma tegevust ja eesmärke, samuti töövahendeid. Kohal on laste sõber Lõvi Leo. Mängib Politseiorkester. Väikesed pidulised saavad lustida batuudil, uudistada politsei- ja päästeautosid, sh politseisoomukit, ratsapolitseid ja politsei teenistuskoeri, proovida jalgrattal vigursõitu ja kontrollida oma teadmisi viktoriine ja ristsõnu lahendades.
Uue kavaga astub üles RIVETA Spordiklubi.

MTÜ Eesti Naabrivalve ja Tubakatootjate Eesti Assotsiatsioon kuulutavad välja allfondi “Salatubakast vabaks” preemiate saajad, so parimad maksumärgistamata tubakatooteid avastanud politsei-, tolli- ja piirivalveametnikud.

Kontsertkavas on etteasteid igale maitsele ja vanusele: esinevad tantsu- ja laululapsed huvikeskusest KULLO ja Nõmme Noortemajast, ansambel L’Dorado, Karl Madis ja Margus Martmaa. Päeva juht on Tarvo Krall.

Ürituse ajal töötavad täiendavalt avatud söögi- ja joogikohad, müüakse jäätist. Korraldatakse loterii “Iga loos võidab”.

Koguperepäeval osalevad Rahvusvahelise Politseiassotsiatsiooni liikmed teistest riikidest (Soome, Läti, Leedu, Poola, Saksamaa, Holland, Venemaa). Külalistega intervjuud.

AJAKAVA

12.00 Politseiorkestri esinemine, avatakse ekspositsioonid ja atraktsioonid

I Välilaval
13.00 Ürituse pidulik avamine ( justiitsminister ja/või siseminister jt juhtivad ametiisikud)
13.15 MTÜ Eesti Naabrivalve allfondi “Salatubakast vabaks” preemiate väljakuulutamine
13.30 RIVETA Spordiklubi esinemine
14.00 Märulipolitsei lavashow (koos Lõvi Leoga)
14.30 Huvikeskuse KULLO laulu- ja tantsukava
15.00 Kaitseliidu/abipolitseinike näitlik esinemine
15.30 Nõmme Noortemaja laulu- ja tantsukava
16.00 – 19.00 L’Dorado ning Karl Madis&Margus Martmaa

II Ekspositsiooniväljakul
alustatakse demonstratsioone ( märulipolitsei, ratsapatrull, politseikoerad, politsei ja päästeteenistuse tehnikavahendid jm) kell 12.15, 13.15, 14.15, 15.15.
›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi