• Uudised
Politsei- ja Piirivalveamet hoiatab kelmide eest
16.03.2020

Politsei- ja Piirivalveamet hoiatab kelmide eest, kes eriolukorda ära kasutavad: "Kelmid kasutavad inimesi ära kui nad on kõige haavatavamad. Ka eriolukorra puhul tuleb säilitada kaine mõtlemine ja suhtuda kriitiliselt erinevatesse pakkumistesse. Ära lase end petta!".

Mitmetes riikides on politsei saanud teateid võimalikest telefonikelmustest ja andmepüügist, kus kurjategijad kasutavad koroonaviiruse ettekäänet, et inimestelt raha välja petta. Ka Eestis oleme saanud mõned teated sellistest katsetest, kuid meile teadaolevalt ei ole Eesti inimesed end petta lasknud.

???? Telefoni teel või internetikauplustes pakutakse müügiks desinfitseerimisvahendeid või maske. Inimene kannab raha üle, aga kaupa kätte ei saagi.
???? Möödunud nädalal said mitmed inimesed oma postkasti kirja, mis oli justkui Terviseameti nimelt tulnud, kuid sisaldas tegelikult pahavara.

Ole tähelepanelik ja ettevaatlik:
???? Ära anna oma isikuandmeid või krediitkaardi andmeid võõrale helistajale
???? Uuri helistaja või ettevõtte tausta
???? Vaata arvustusi internetipoe kodulehel enne, kui midagi ostad
???? Veendu, et kiri tuli usaldusväärselt allikalt
???? Anna teada kui oled sellise kõne saanud, helista politsei infotelefonil 612 3000
???? Juhul kui oled sattunud kelmuse ohvriks, anna sellest politseile teada

Kelmid kasutavad inimesi ära kui nad on kõige haavatavamad. Ka eriolukorra puhul tuleb säilitada kaine mõtlemine ja suhtuda kriitiliselt erinevatesse pakkumistesse. Ära lase end petta!

Allikas: Politsei- ja Piirivalveamet

›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi